top of page

אני לא זוכר מתי יצאתי מקורס או השתלמות של משרד החינוך עם תחושה שאני צריך קצת זמן לעכל ולחשוב. אחרי הכל זו מסגרת מקצועית של משרד ממשלתי חבוט ושמרני ממנו לא ניתן לצפות ליותר מדי... אז אם נפרק את "הסרט" הזה, נתבונן פנימה והחוצה נגלה כנראה שזה צירוף מקרים נדיר של כמה מרכיבים 

האחד, אנשי ונשות חינוך איכותיים סקרנים (וצנועים) שבאו לחוות ללמוד ולהכיר אנשים אחרים שיש להם עולם ייחודי משלהם אך הרבה מן המשותף. באווירת הימים האלה זה לא מובן מאליו שפוגשים ישראלים ממגוון שבטי ישראל שיודעים לכבד ולהוקיר זה את זו, לשאול להתעניין ולדעת במקום לבקר ולשפוט. אנשים שיודעים גם להעריך את אלה שטרחו והכינו  במקצועיות רבה את החוויה הזו 

אז המרכיב השני הוא התוכן - החשיפה לעולמות של דמיון חדשנות ויצירתיות המתפרצים כעת אל חיינו ויציפו בקרוב את כולם העירה (מחדש) את התשוקה להתנסות, לטעום ולהכיל משהו שעוד לא ברור איך ישפיע על חיינו אך הוא מספק הזדמנות להיות חלוצים ולהגיע לפסגות חדשות בכל כיוון שנחליט עליו 

כאשר שני אלה מתכנסים בסביבה ירוקה נינוחה ומלאת השראה, ובאירוח מקצועי ואדיב נפתחות כל הצ'אקרות ומתעוררות ציפיות ותקוות שקצת התעמעמו לאחר שנים בתפקיד 
ניתנה לנו הזדמנות לשחק ולחזור לילדות, לספר ולשמוע קצת סיפורים ולכן אין פלא שמצאנו את עצמנו שרים עד כלות את "ערב כחול עמוק" ו"לאהוב אותך" 

כל מה שנותר הוא לומר שוב תודה מקרב לב ושנתראה שוב מתישהו. זה כבר תלוי בנו

היה מרוכז ואינטנסיבי, ובדיעבד זה שירת אותנו לטובה. למדנו ללא הסחות דעת, גם בזכות שמירה על מסגרת הזמנים.

יש תחושה שכולם פה משתדלים שיהיה לנו נעים. כל כך שונה ממה שאני רגילה במקומות אחרים ובמיוחד בבית הספר. הרגשתי שאתם ואת במיוחד רינה חושבת עלינו  בכל ההתנהלות.

יש עוד מקומות רבים שהם נקיים  וטובים אך פה יש תחושה שכל מי שסובב את המשתלמים מאיר פנים.

ההשתלמות הייתה מקצועית ומאד מעניינת.

זאת הייתה אחת ההשתלמויות המוצלחות שעברתי, למרות הרגשת העומס במיוחד ביום השני. התכנים שהועברו היו רלוונטיים ומדמים מאוד את המציאות ואת ההתרחשויות שיכולות לקרוא במציאות והצעת מגוון של פתרונות.

כל המרצים היו נעימים. האווירה הייתה מהממת. היה גם תאוריה וגם פרקטיקה.

הסיפור של המרצות על התהליך שעברו עזר להבין כי אוכל לעשות שינוי. לאחר ההשתלמות בטוח שיהיה לי גן אחר.

תודה רבה! הייתה השתלמות מעניינת ואני יוצאת מלאת כלים להמשך הדרך.

הייתן צוות מעורר השראה, הכל נעשה בשיתוף פעולה זורם ונעים. תודה רבה!

הייתה חוויה עוצמתית ומעצימה. אני הולכת בתחושה שהכל אפשרי. היום השני היה עוצמתי במיוחד. תודה על השתלמות שנתנה כלים רבים.

צוות נפלא, מקצועי ויוצר אוירה נעימה.

זכינו למרצים מהשורה הראשונה – מופת בתחומם.

מרצים ברמה גבוהה מעוררי מחשבה.

להשתלמות הייתה מעטפת נהדרת של תמיכה לוגיסטית  שעזרה להצלחת  הלמידה.

ישר כוח לכל העוסקים במלאכת הכנת וקיום ההשתלמות- היה מעולה.

תרומה חשובה יש לקורס זה בהתפתחות המקצועית שלי. ודאי לי שאכניס את דרך החקר לביה"ס שלי וכן את הרעיונות הרבים שהועלו בקורס.

ההשתלמות חידשה לי ידע רב וחדש  בתוכנית הלימודים. הסדר, הארגון וההשקעה בהעברת המידע דרך אנשים במקצוע.  המרצות המדהימות,  העזרה בבניית יחידת לימוד עשירה הכוללת  משחקים מתוקשבים  ומשחקים בכלים חדשים, גם בעזרת המרצה המדהים שרון, למידת עמיתים  ולמידה מניסיונות של אחרים. הערכה אישית ממני לך סמדר ולכל המרצים: המון תודה!  בסופו של דבר ברצוני להגיד המון אהבה, תודה והערכה על ההשתלמות הנפלאה הזו. יצאתי עם כלים מדהימים  רעיונות ומחשבות חדשים. לקחתי הרבה דברים שיקדמו אותי בעבודה שלי בבית הספר.

נהניתי מההשתלמות. היה בשבילי ריענון של תכנים שידעתי לפני, אבל דרך למידת עמיתים למדתי רבות. התחדש בשבילי כלים דיגיטליים והרבה טיפים חדשים בתחום התקשוב. אחרי שחזרתי לבית הספר והתנסיתי בכלים עם תלמידיי הבנתי את חשיבות הפיתוח בתחום זה כדי לענות על צרכיהם של התלמידים ולדעת לקרב את התכנים במקצוע המדעים בצורה יעילה, מהנה וחדשנית.

צוות המרכז מעולה ולמופת ואני מדגיש דבר חשוב שכל המרצים בעלי ידע רב בתחום.

הקורסים בשלומי ובכלל האווירה במקום מאד נעימים לכל מי שמגיע! לי הייתה חוויה מצוינת, רוב הקורסים העשירו אותי בידע ובכלים מצוינים בהם בטח איעזר בעתיד. נהניתי מכל רגע.

ההשתלמות היוותה עבורי למידה משמעותית לתלמידים מצטיינים במתמטיקה. חשפה בפניי שיטות חדשניות בהוראת המתמטיקה תוך הקניית שיטות יעילות ותורמות להעברת החומר הנלמד לתלמידים בצורה חלקה ובאווירה נינוחה, ונתן בידי כלים חשובים להעצמת היכולת האישית של תלמידיי, ע"מ שיהיה ביכולתם ללמוד ברמות גבוהות  ביותר של מקצוע המתמטיקה.

בהשתלמות זו למדתי הרבה דברים חדשים גם מבחינת חומר וגם מבחינת התנהלות בכתה. למשל איך ללמד בצורה חווייתית, איך להתייחס לתלמידים, איך לאפשר לתלמידים להגיע לפתרון בעצמם. בסוף הקורס הגעתי למסקנה כי יכולים לפתח חשיבה אצל התלמידים בדרכים שונים אפילו בדרכים קלים מאוד או דרך משחק או משחוק, לא דווקא דרך הפעלת רובוט והרכבתו. שמחתי להכיר יחידות חדשות ומרתקות ובמיוחד נהניתי לגלות כי היחידות מביאות איתן גישה חדשנית והן עוסקות גם בתחומים שלכאורה לא מצופה שיעסקו בהם בשיעורי מדעים.

הקורס היה מאוד מעמיק ומעשיר הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית. עצם המפגש של כל אנשי המקצוע, כל אחד בתחומו, הפרה אותי ונתן לי כיווני הוראה חדשים בהם אוכל להשתמש כבר השנה. הרחבתי את ידיעותיי בנושא החקר של הציפורים. למדתי להשתמש בתוכנת עבודה חדשה sway שכבר התחלתי להשתמש בה בשיעורי בבית הספר ואף נחשפתי לדרכי הוראה מרעננות כמו השיעור שהעבירה הדס על האנטומיה של העופות. אני מאמינה יותר בשילוב עזרים טכנולוגיים בהוראת המדעים כגון שימוש במחשבים / פלאפונים ביחס לעבר. אני רוצה לתת יותר מקום להוראת עמיתים ולהפחית בהוראה הפרונטלית וכמובן לצאת יותר לתצפיות בשטח ולאפשר לתלמידים לחקור ולגלות בעצמם מאשר להעניק להם את הידע או להפנות אותם לספרות.

במילה אחת " מעולה". אין לי ספק שההשתלמות הקפיצה אותי כמה מדרגות מבחינת לימוד תלקיט דיגיטלי, ובנוסף לימוד מחשב ויישומים שונים שעוזרות לי היטב לעשיה הלימודית. יצאתי בעל מוטיבציה ללמוד וללמוד ולהשתפר על מנת ללמד את התלמידים בצורה מעולה וללמד בדרכי הוראה פשוטות בלי שהם ישתעממו.

שלומי 4
bottom of page